האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א – הדבקות בצדיקים היא הדרך להשיג את הישועה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

האזינו למסר מיוחד לקראת שבת שירה על שירת הים ועל כוחם של הצדיקים – האזינו

במסר מוקלט שנשלח לרבבות מאזינים, לקראת שבת פרשת "בשלח" שבת שירה, הציג הרב ]פינטו את יסודות הדרך לזכות לישועה.

בדבריו אמר הרב פינטו: בפרשת השבוע אחד היסודות הגבוהים הקדושים והחזקים לדורי דורות לעם ישראל זה מה שאנו אומרים כל בוקר בתפילה וכאשר צריכים מיתוק הדינים, שירת הים, "אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לה'".

המפרשים מקשים קושיה חזקה ביותר על הדברים  האלה שכתוב בתורה ," אז ישיר משה ובני ישראל", היה צריך לומר  אז ישירו בני ישראל כי הרי משה רבנו הוא נכלל בתוך עם ישראל. מדוע מפרידים את עם ישאל לשניים. "אז ישיר משה", משה שר שיר אחד איתם אולם גם בני ישראל והיה צריך להכליל את משה רבנו בכלל עם ישראל.

בכדי להבין את פשר ההפרדה , צריך לומר ולבאר יסוד גדול. כל עבירה שעושה האדם הן במחשבה או דיבור הוא בונה מחיצה המפרידה בינו לבין הקב"ה. וכאשר האדם עומד ומתפלל לפני הקב"ה כל המשטינים והמקטרגים והדברים הקשים עומדים לעצור את תפילתו מלהתקבל לפני הקב"ה, ואז האדם מתפלל אך תפילתו לא נשמעת ,"גם כי תקרא אלי ואני לא שומע" הקב"ה לא שומע את תפילתו כי היא נבלעת על ידי החיצונים והכוחות הרעים.

בני ישראל היו לאחר יציאת מצרים ששם היו במ"ט שערי טומאה במצב קשה ביותר, הם רצו להודות להלל ולשבח את הקב"ה אך היה פחד שתפילותיהם יבלעו על ידי הקיטרוגים והמקטרגים שהיו עליהם.

לכן "אז ישיר משה", משה רבנו היה קדוש עליון שזכה שהקב"ה דיבר איתו בסנה, הוא היה סמל וגדולה שנאמר עליו "עבד נאמן קראת לו". ועל גבו של משה כל בני ישראל עברו והתקבלה שירתם של בני ישראל. משה רבנו היה המנהיג והיה הראשון אז על גבו של משה רבנו התקבלה תפילתם , וזהו יסוד גדול.

לפעמים אדם צריך ישועה או הצלחה ותפילותיו לא נענות כי יש עליו מחסומים קשים ביותר וכאשר אותו אדם מתפלל עם צדיק ונמצא עם הצדיק, הצדיק פותח לו את השערים ואותו אדם רק נלווה לתפילתו של הצדיק אז הקב"ה יחד עם הצדיק מקבל את תפילתו של הצדיק וביחד עם תפילת הצדיק את כל התפילות שבאים עם הצדיק ואחריו הכל נכנסים ונהנים בכוחו בהגנתו ובזכותו של הצדיק.

וזהו 'אז ישיר משה' לכן זהו לימוד לדורי דורות, שאדם ידע איך להדבק בצדיק ושכל תפילותיו יעלו לשוכני מרומים יחד עם תפילתו של הצדיק.

הקב"ה יזכה אותנו שנזכה שכל התפילות יתקבלו באהבה ורצון מן השמים ולא ידח ממנו נידח  והקב"ה ימלא משאלות ליבם של כולם לטובה ולברכה ונזכה לגאולה ולישועה והצלחה.

גלילה לראש העמוד