האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו – הכרות עם חמישה כוחות שיש בכל אדם

אהבתם את המאמר? שתפו אותו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כמה צבעים יש לך?

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, מלמד על חמשת הכוחות שיש לאדם, המגבילים לחמשת הגוונים שיש בשלהבת האש – האזינו ולמדו איך ניתן להשתמש נכון בגווני הנפש?

בדברים שנשא האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, על מהותם של כוחות האדם, אמר הרב: בשלהבת ישנם חמישה גוונים שמכוונים לחמשת הכוחות שיש באדם.

גוון אחד הוא כנגד נפש האדם, גוון שני כנגד רוח שבאדם, גוון שלישי כנגד כוח הנשמה שבאדם, גוון רביעי כנגד כוח החיה שבאדם, וגוון חמישי כנגד  יחידה שבאדם.  אלו הם חמשת הכוחות באדם שדרכם האדם קושר עצמו לקב"ה.

בכוח הנפש שבאדם האדם קושר עצמו להקב"ה דרך גשמיות הבריאה (שמים ,מעלית,חורף וכדומה) בידיעה שכל דבר בבריאה נברא ע"י הקב"ה ונועד לשרת את האדם וכך כל הבריאה מקשרת את האדם לקב"ה.

בכוח הרוח הקישור של האדם לקב"ה הוא על ידי דברים מופשטים יותר, רוחניים כגון חסד,טוב,נתינה וכדומה  על ידי מעשים טובים שעושים בין אדם לחברו כך מקשר האדם עצמו לקב"ה בבחינת כוח הרוח שבאדם.

כוח הנשמה הוא קישור לקב"ה על ידי חשיבה רגע רגע ועל כל דבר או מצווה  שבחייו על הקב"ה שנתן לו דבר זה ובכך הטיב עימו . הקשר לקב"ה בכוח הנשמה הוא קשר חזק ביותר.

כוחות החיה והיחידה זהו הכוח לקישור להקב"ה לא על ידי דבר גשמי או רוחני אפילו לא רגש או מחשבה  אלא שהקשר עם הקב"ה זהו דבר שמימי עילאי מעל הכל ,הכוונה היא שהשכינה אופפת את הכל זוהי בחינת חיה יחידה והדרגה הזו היא הדרגה הגבוהה והמעולה ביותר.

גלילה לראש העמוד